Vápníkový bolus RumiLife Cal24

Kód: CAL24
Značka: RumiLife
390 Kč 471,90 Kč včetně DPH
Skladem

RumiLife® CAL24™ pro skot je vápníkový bolus, který pomáhá vysokoprodukčním kravám dotovat vápník po otelení. Bolus obsahuje 100 gramů vápníku v několika formách. Chlorid vápenatý působí okamžitě, zatímco složka maerl uvolňuje vápník později a to dokonce i mimo bachor. Maerl představuje velmi prospěšnou a vstřebatelnou složku vápníku a hořčíku pocházejících z mořských zdrojů. Bolus dále obsahuje vitamin D, který napomáhá vstřebávání a využití vápníku.

Po otelení podejte 2 po sobě následující bolusy, abyste podpořili správnou hladinu vápníku. Doporučujeme použití u krav na druhé a vyšší laktaci. Bolusy lze aplikovat kravám plemene holštýn, čestr a jersey. 

Cena je za 1 dávku, tzn. 2 bolusy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

KDY JE MOŽNÉ POUŽÍT RumiLife® CAL24™ ?

Produkt by měl být používán pro posílení podpory hladin vápníku a hořčíku. RumiLife® CAL24™ jako výživový doplněk může být aplikován v případech spojených s nízkými hladinami vápníku jako podpora vysoce produkčních dojnic v laktaci. Přípravek může být též podán 2-3 hodiny následně po infuzi vápníku pro zajištění trvalého uvolňování doplňovaného vápníku.

JAKÁ JE DOPORUČENÁ DÁVKA ?

Výrobce doporučuje dva bolusy (jedna dávka v balení) za účelem stabilizace hladiny vápníku. Produkt lze též podat i jindy jako prevence nízké hladiny vápníku.

JE MOŽNÉ APLIKOVAT OTELENÝM KRÁVÁM JEDEN BOLUS MÍSTO DVOU ?

Je možné podat jeden bolus. Nicméně, aplikace jednoho bolusu zajistí nezbytnou hladinu vápníku po dobu 12-ti hodin. Úplná dávka dvou bolusů stabilizuje hladinu vápníku po 24 hodin.

JAK SNADNÉ JE PODÁNÍ ?

Ano! Bolus nemá pouze zešikmený upravený tvar, ale též hladký povrch pro snadné polykání, dokonce i u plemene Jersey.

JAKÉ DRUHY VÁPNÍKU JSOU V PRODUKTU OBSAŽENY ?

Jedná se o dvě formy výživového doplňku v RumiLife® CAL24™. Chlorid vápenatý působí okamžitě zejména v bachoru. Dále pak složka maerl, která se stává součástí následné resorbce v tenkém střevě.

CO JE MAERL?

Maerl představuje velmi prospěšnou a vstřebatelnou složku vápníku a hořčíku pocházející z vápenatých řas ze Skotského moře. Maerl byl testován jako optimálně resorbovatelný ve srovnání s jinými podobnými zdroji. Maerl je velice pórovatý, proto se snadno rozpustí a dostane se až do tenkého střeva. Zde se za pomoci hořčíku a vitamínu D vstřebá přes stěnu bachoru.

PROČ  RumiLife® CAL24™ JAKO DOPLNĚK VÝŽIVY OBSAHUJE VITAMIN D A HOŘČÍK ?

O vitamínu D je již dlouhodobě znám jeho význam pro vstřebávání vápníku. Hořčík hraje u krav  zásadní roli pro funkci příštítných tělísek. Současně má vztah k přirozené regulaci hladiny vápníku v krvi. RumiLife® CAL24™ jako doplněk výživy byl komponován tak, aby plně obsáhl potřeby rovnováhy metabolizmu podáním vápníku, podpořil mechanizmy homeostázy a řízení hladiny vápníku během prvních 24 hodin po otelení, včetně dalších problémů s nízkými hladinami vápníku.

MŮŽE RumiLife® CAL24™ NAHRADIT INFÚZI VÁPNÍKU?

Ne, tento přípravek infúzi vápníku nenahrazuje. Pokud kráva ulehne, je nutné aplikovat infúzi vápníku do žíly. Nicméně RumiLife® CAL24™ je možné podat následně po intravenózní aplikaci, za účelem podpory hladiny vápníku v krvi.

JAKÁ JE DOBA SKLADOVATELNOSTI DOPLŇKU VÝŽIVY RumiLife® CAL24™?

Doba skladovatelnosti činí dva roky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky výživy
Hmotnost: 0.5 kg